Lietuvos Raudonasis Kryžius – Panevėžio skyrius logotipas

Lietuvos Raudonasis Kryžius – Panevėžio skyrius

Valstybės pagalbininkė humanitarinės pagalbos ir ekstremalių situacijų srityse.

Įmonės teikiamos paslaugos

Psichologinė pagalba

Mokymo paslaugos

Kita socialinė pagalba

Įmonės veiklos sritys

Asmenims, turintiems negalią

Vyresniems nei 55 m. asmenims

Asmenims, ieškantiems prieglobsčio (prašytojams), kitiems trečiųjų šalių piliečiams

Šeimoms, patiriančioms sunkumus

Kitiems asmenims

Išsamus įmonės aprašymas

Lietuvos Raudonasis Kryžius – viena seniausių ir didžiausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, priklausanti Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui, kurį sudaro Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas, Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų Federacija bei nacionalinės draugijos, veikiančios 192 šalyse ir vienijanti 14 mln. savanorių visame pasaulyje. Lietuvos Raudonasis Kryžius savo veiklą vykdo 15 miestų, šiuo metu turime daugiau kaip 15 tūkst. savanorių, 450 iš jų – veikiančių Panevėžio mieste.

Lietuvos Raudonasis Kryžius yra valstybės ir žmonių pagalbininkas, kurio tikslas apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje. Pagrindinės organizacijos veiklos sritys: vienišų senjorų priežiūra, pagalba neįgaliems žmonėms ir jų šeimoms, mokymas teikti pirmąją pagalbą, humanitarinė pagalba pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje, pagalba pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams.

 

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vykdomos veiklos mieste:

  • „Šilti apsilankymai“ – tai programa skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Juos nuolatos lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai. Susitikimuose seneliai dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų.
  • Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms, nelaimėms (PES) programos tikslas yra tinkamai parengti savanorius, kurie šalyje nutikus nelaimei ir esant ekstremaliai situacijai, gebėtų padėti kitiems, operatyviai reaguotų į krizinę situaciją ir imtųsi tikslingų veiksmų.
  • „Stipri šeima“ programos tikslas – atliepti negalios paliestų šeimų interesus įgalinant jas dalyvauti savipagalbos grupių tinkle, suteikti šioms šeimoms pagalbą pagal poreikius savanoriškomis veiklomis bei mokymus negalios tematika, informacinių leidinių ir organizacijos darbuotojų teikiamų konsultacijų dėka padėti efektyviau naudotis joms priklausančiomis garantijomis ir atstovauti savo interesus.
  • Pirmosios pagalbos programos tikslas yra kuo daugiau žmonių išmokyti suteikti pirmąją pagalbą. Savanoriauti šioje programoje kviečiami žmonės, kurie jau yra susipažinę su pirmosios pagalbos veikla, pavyzdžiui, medicinos studentai ar kiti su sveikatos apsauga susiję asmenys, arba tie, kuriuos medicina domina ir kurie po papildomų mokymų Lietuvos Raudonajame Kryžiuje kviečiami pirmosios pagalbos įgūdžiais dalintis su kitais.

Papildomos veiklos skyriuje:

  • Savanoriai organizuoja užimtumo veiklas vienišiems negalią turintiems žmonėms;
  • Savanoriai veikia įkalinimo įstaigose – Vaiko ir motinos namuose, Panevėžio moterų pataisos namuose.

Kontaktiniai asmenys

Kristina Mickienė

Panevėžio skyriaus vadovė

Pranešti apie netikslumus