Sidabrinė linija logotipas

Sidabrinė linija

„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms.

Įmonės teikiamos paslaugos

Psichologinė pagalba

Mokymo paslaugos

Kita socialinė pagalba

Įmonės veiklos sritys

Asmenims, turintiems negalią

Moterims, patiriančioms socialinius, psichologinius, ekonominius sunkumus

Vyresniems nei 55 m. asmenims

Kitiems asmenims

Išsamus įmonės aprašymas

„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms. Tai vienintelė emocinės pagalbos linija Lietuvoje, kuri paskambinusius pašnekovus ne tik išklauso, nuramina, paguodžia, suteikia norimos informacijos, bet ir pasiūlo galimybę turėti telefoninį draugą, bendramintį, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. „Sidabrinė linija“ skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kurie:

  • jaučiasi vieniši, niekam nereikalingi, gyvena nutolusiose ir sunkiau pasiekiamose vietovėse, išgyvena netektis, sunkiai serga, neturi su kuo nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti ar tiesiog pasidalinti dienos džiaugsmais ar rūpesčiais;
  • gyvena visavertį gyvenimą, yra apgaubti aplinkinių dėmesio ir rūpybos ir nori pasidalinti savo džiaugsmu, gyvenimiška patirtimi su kitais, paįvairinti savo dienas pokalbiais su bendraminčiais.

Prireikus pagalbos, jaučiant poreikį būti išklausytam, ar tiesiog norint susirasti bendramintį nuolatiniam bendravimui telefonu, tereikia paskambinti nemokamu „Sidabrinės linijos“ telefonu 8 800 800 20. „Sidabrinės linijos“ atstovai visus išklausys, suteiks emocinę ir psichologinę pagalbą, atsakys į klausimus, patars, nuramins ir paguos, suras ir pristatys pašnekovą reguliariems draugystės pokalbiams telefonu. Registruotis į „Sidabrinę liniją“ gali patys senoliai, arba tai padaryti jiems gali padėti artimieji, draugai ir kaimynai, juos prižiūrintys socialiniai darbuotojai, slaugytojai, savanoriai ar kiti geros valios žmonės. Vyresnio amžiaus žmonėms pagal jų interesus, patirtis, išgyvenimus bei norus parenkame nuolatinį pašnekovą (savanorį arba kitą panašaus amžiaus bendramintį) reguliariems pokalbiams telefonu, kurie vyksta bent kartą per savaitę su tuo pačiu pašnekovu, tuo pačiu iš anksto suderintu laiku. Taigi, draugystės pokalbiams „Sidabrinėje linijoje“ stengiamės parinkti tokius pašnekovus, kurių pasauliai būtų labai artimi, tuomet ir bendravimas tampa lengvas, malonus, įdomus ir prasmingas, mezgasi ilgalaikė nuoširdi draugystė. Taip pat, reguliarūs kassavaitiniai net iki dviejų valandų trunkantys pokalbiai su nuolatiniu pašnekovu turi neginčijamą terapinį poveikį. Taigi, galime drąsiai teigti, kad „Sidabrinės linijos“ pokalbiai gydo. „Sidabrine linija“ naudotis paprasta, saugu ir nieko nekainuoja.

Kontaktiniai asmenys

Kristina Čiuželienė

Fondo steigėja ir Skambučių centro vadovė

Marius Čiuželis

Fondo steigėjas ir vadovas

Pranešti apie netikslumus